REHBERİN KULLANMA KILAVUZU

Rehber kentsel dönüşüm süreciyle ilgili özet bilgiler içermektedir. Basım aşamasına kadarki en güncel yasal düzenlemelere göre hazırlanmıştır. Ancak yasal düzenlemelerin değişmesi ihtimali göz önünde tutularak kentseldonusumehazirlan.com adresindeki web sitesi de takip edilmelidir. Her halükarda web sitesini esas almanız tavsiye edilir.

Gelgelelim gerek basılı rehber gerek web sitesi, kentsel dönüşümle ilgili sorularınıza tam anlamıyla yanıt vermeyebilir. Ne rehber ne de web sitesi yasal bir dayanak olarak kullanılamaz. Bu nedenle yapınızın yenilenmesi sürecinde her adımda belediye ve bakanlık birimleriyle ilişkiye geçmelisiniz.

Basılı rehber altı bölüme ayrılmıştır. İlk iki bölüm, sürecin tanımını ve süreçteki aktörlerin rollerini anlatmaktadır. Bina yenileme süreciyle ilgili sıkça başvurulacak, rehberin çekirdeğini oluşturan bölüm “C” bölümdür. “D” bölümünde teknik şartname ve sözleşme yazımında dikkat edilmesi gereken hususları bulabilirsiniz. Sonraki bölümde, sıkça sorulan bazı soruların cevapları yer almaktadır. “F” bölümünde, süreç boyunca karşılaşabileceğiniz, altı gri noktalı şekilde işaretlenmiş belirli terimlere dair bir sözlük bulunur.

Güncellemelerden haberdar olabilmek ve rehberin basılı versiyonunu indirebilmek için formu doldurunuz.
Bu formu doldurarak ISMD ve YTONG'dan e-posta alımını kabul etmiş sayılırsınız.